Sportovní výfuky

Sportovní výfuky
Sportovní výfuky Sportovní výfuky Sportovní výfuky

Zabýváme se kusovou výrobou výfuků, neprodukujeme závratná množství, ale soustředíme se na co nejvyšší variabilitu, tudíž se vždy snažíme domluvit a vyhovět přáním zakazníka. Výfuky vetšinou dodáváme cestou výrobce-zákazník.

Co se cenových kalkulací týče, ty jsou většinou individuální podle náročnosti vybrané koncovky, provedení tlumiče, materiálu i složitosti montáže (délka přívodní trubky apod.), proto je cenu nejlépe domluvit telefonicky +420 606 460 669 nebo e-mailem.

Info a foto univerzálních výfuků a výfuků Škoda naleznete v sekci Aktuální nabídka. Například cena nejběžnějšího podélného koncového dílu s montáží se pohybuje v rozmezí od 3 do 4 tisíc Kč.

Sportovní výfuky standardně vyrábíme z černého plechu o síle 1,5 mm, opatřeného povrchovou úpravou šopovaním, tzn. celý výfuk je před kompletací potažen hliníkem, což z velké míry ovlivní jeho životnost.

Sportovní výfuky Sportovní výfuky Sportovní výfuky

Poté je opatřen vrstvou vypalovací barvy. Koncovky jsou z leštěné nerezové oceli, běžně s logem JP, po dohodě může být použito libovolné.

Tvar tlumiče, jeho délka a délka koncovky závisí na konkrétním voze, na který má být určen, proto je nejlepší po telefonické domluvě s vozem dorazit na oměření, během něhož prohlédneme, zmeříme a posléze se zákazníkem probereme možné varianty výfuku. Nabídneme a ukážeme koncovky tak, aby se hodily k danému vozu. Výrobě výfuku s koncovkami dle vlastního výběru od jiného výrobce se nebráníme. Možná je též výroba zcela atypických koncovek dle vašeho návrhu.

Jste-li z daleka či se Vám nechce cestovat, je možné si objednat pouze tlumič s koncovkou. V tom případě je standardní dodávaný rozměr tlumiče 330 mm, koncovky 200 mm. Na žádost možno i jiné.

Díky vlastní výrobě je u nás možnost výběru z velké škály použitých materiálů jak na samotný plášť výfuku, tak na absorpční vatu. Vždy je třeba vědět, jaké nároky má výfuk splňovat, např.u tlumiče pro závodní vůz jde takřka vždy o požadavek na co nejnižší hmotnost, přičemž její docílení je většinou na úkor životnosti (např. použití lehčí tlumící vaty, která ovšem není věčná a je třeba ji kontrolovat a měnit). Navíc se ve většině případů u závodních aut neřeší problém s kondenzáty a s nimi spojenou korozí, takže může být plášť vyroben nikoli z 1,5 mm silného plechu, nýbrž třeba jen 0,6 mm apod. Samostatný plášť může být též vyroben z nerezu, hliníku či kompozitních materiálů. Trubky používáme černé, oboustranně pohliníkované a nerez.

Sportovní výfuky Sportovní výfuky Sportovní výfuky

Nabízíme dvě základní verze sportovních výfuků, vše záleží na požadavcích zákazníka. Dříve se výfuky nabízely pouze v absorpční (zcela průchozí) verzi, která je běžná u závodních speciálů, ale postupem času se přistoupilo i na variantu komorových tlumičů, a to kvůli snížení hlučnosti výfuku (jedná se především o problémy u průchozích tlumičů při sériovém použití, které se projevují především při delších cestách s ustálenou rychlostí, kdy dochází k nepříjemnému hučení v interiéru, které může působit zaléhání uší apod.).

Správná montáž výfuku je také velice důležitá: může ovlivnit jeho funkci, ale také životnost. Proto každé montáži věnujeme maximální péči. Snažíme se, aby byl zákazník vždy spokojený a aby se nestávalo, že by odjížděl s výfukem nerovně namontovaným, kývajícím se či narážejícím do karosérie.

Při montáži koncových tlumičů používáme pevné závěsné gumy a vyrábíme úchyty (velmi důležitá je vyváženost výfuku). Použití umožňuje uložení, které je sice pružné, ale zároveň za jízdy nedochází k velkým výkyvům a následným nárazům koncovky do nárazníku či jiných částí vozu. To je podpořeno přesným zasazením koncovky do výřezu v nárazníku.

U vozů, kde originální výřez chybí, dokážeme nárazník vytvarovat dle vybraných koncovek (u originálně lakovaných nárazníků bez popraskání laku kolem výřezu). Montujeme také výfuky jiných značek, montáž samotných koncovek je samozřejmostí.

Produkty:

  • PODÉLNÝ výfuk: nejčastější umístění výfuku, většina evropských vozů.
Sportovní výfuky Sportovní výfuky Sportovní výfuky
  • PŘÍČNÝ: výfuk je veden napříč osou vozidla, častý u vozů japonské výroby (Mitsubishi Colt, Honda CRX, Mazda 323). Možnosti vývodu pouze na jednu koncovku či na obě strany.
Sportovní výfuky Sportovní výfuky Sportovní výfuky
  • DUPLEX: upevnění pouze funkční koncovky na protější stranu od originálního výfuku.
Sportovní výfuky Sportovní výfuky Sportovní výfuky
  • DOUBLE: individuální montáž dvou shodných výfuků, umožní-li to kufrový a podběhový prostor na protější straně od originálního výfuku.
Sportovní výfuky Sportovní výfuky Sportovní výfuky
  • ATYPY: výfuky pro sportovní využití - autokros, rallykros, rally, vrchy, okruhy... Dále motocyklové výfuky apod.
Sportovní výfuky Sportovní výfuky Sportovní výfuky
  • KONCOVKY: montáž koncovek naší produkce nebo od jiných výrobců (Vámi zakoupené a dodané), popř. výroba atypických koncovek (tvar dle nárazníku apod.).
Sportovní výfuky Sportovní výfuky Sportovní výfuky
  • Koncovky se montují na originální sériový tlumič, časté je také vynechání koncového dílu a montáž pouze samotné koncovky (v nabídce koncovky Yed a UlterSport).

Aktuálni nabídka

Aktuální nabídka

Koncový díl Felicia a Favorit »

Koncový díl Felica a Favorit s kulatou koncovkou pr. 80mm, pasuje místo orig. dílu, není potřeba žádných úprav (pozor na některé typy tažn. zařízení) pouze na hatch.Cena 2500,- ..

Více..

Stř. díl Felicia Favorit »

Středový díl bez rezonátoru na Felicii 1,3 a Favorita, hatch. i kombi. pasuje bez úprav-snadná montáž. v nabídce všechny verze jak Favorit bez katu i s katem, Felicia 1,3 1,6 ( mo ..

Více..

Díl kat. Felicia a Favorit »

Díl nahrazující katalyzátor Felicia 1,3 a Favorit, hatch.i kombi, pasuje bez úprav, snadná montáž. Cena 400,- s DPH ..

Více..

Stř. díl Octavia I »

Středový díl bez rezonátoru Octavia I hatch.kombi, 1,8 a 1,8T. pasuje bez úprav. Cena 800,- s DPH   ..

Více..

Stř. díl Fabia »

Středový díl bez rezonátoru Fabia 1,4 mpi a 16v, sedan, hatch. i kombi. pasuje bez úprav. Cena 800,- s DPH ..

Více..
Jan Pavlíček
K Dolíkám 94
Hradec Králové 503 11

Volejte: +420 606 460 669
E-mail: